|
Our Media/Results from Spring ISD Outdoor Relays
Our Results
2015 Results - Spring ISD Outdoor RelaysPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Feb 10th 2015, 4:30pm
Website:Click here Women 100 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Smith, Sierra Houston Cypr 12.10 11.99 3 10
2 Sample, Essance Houston Cypr 11.80 12.01 3 8
3 Aneke, Mitchelle Fort Bend Hi 12.24 2 6
4 Sample, Trameceia Houston Cypr 12.10 12.26 2 4
5 Elmore, Tia Spring DeKan 12.11 12.28 1 2
6 Jones, Teylor Houston Jers 12.50 12.31 3 1
7 Nave, Imani Klein 12.22 12.38 1
8 Slaughter, Shantelle Fort Bend Hi 12.56 2
9 Hill-Bess, Arbonay Spring DeKan 12.47 12.74 3
10 Mallard, Aliyah Spring 12.81 1
11 Glover, Demeesha Fort Bend Hi 12.60 12.85 1
12 Conway, T-Yana Spring Westf 12.73 12.98 3
13 Smither, Cayla Klein Forest 13.15 12.99 2
14 Brown, Dayja Klein Forest 13.03 3
15 Chisom, Elionne Klein Forest 13.06 1
16 Betters, Jazmine Spring Westf 13.31 2
17 Williams, Miracle Spring DeKan 12.90 13.33 2
18 Castillo, Ximena Humble Atasc 13.20 13.34 2
19 Berger, Faith Tomball 13.20 13.46 3
20 Acevedo, Briana Humble Atasc 13.49 2
21 Flourney, Alexis Spring Westf 13.69 13.50 1
22 Fisher, Nia Spring 13.51 1
23 Mackenzie, O'Keefe Humble Atasc 13.61 1
Women 200 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Smith, Sierra Houston Cypr 24.10 24.56 4 10
2 Young, Milan Houston Lama 24.20 24.73 1 8
3 Jones, Teylor Houston Jers 25.00 24.97 3 6
4 Sample, Trameceia Houston Cypr 24.20 25.11 2 4
5 Elmore, Tia Spring DeKan 25.80 25.44 2 2
6 Keys, Deja Spring Westf 25.47 3 1
7 Nave, Imani Klein 24.38 25.47 4
8 Mallard, Aliyah Spring 27.06 25.69 1
9 Mack, Ariah Houston Cypr 24.80 25.74 3
10 Jordan, Kelsey Houston Cypr 24.80 25.76 4
11 Smith, Jyria Fort Bend Hi 25.62 25.79 1
12 Finley, Taylor Fort Bend Hi 25.62 25.94 4
13 Parker, Onya Fort Bend Hi 25.62 26.85 3
14 Roby, Keveion Spring 26.39 26.92 4
15 Kendrick, Danesha Klein Forest 26.81 26.94 2
16 Jones, Eva Spring Westf 27.39 1
17 Richardson, Delana Spring Westf 27.44 1
18 Brown, Dayja Klein Forest 27.53 2
19 Acevedo, Briana Humble Atasc 27.88 2
20 Berger, Faith Tomball 28.00 27.94 3
21 Grant, Maresha Spring 27.23 28.04 2
22 Williams, Miracle Spring DeKan 27.50 28.36 3
23 Mackenzie, O'Keefe Humble Atasc 28.69 1
24 Daodu, Deborah Klein Forest 29.08 2
25 Sexton, Lizzy Tomball 29.38 4
26 Edmonds, Kiera Houston MacA 29.41 3
Women 400 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mack, Ariah Houston Cypr 55.90 56.32 2 10
2 Waller, Amberlyn Houston Jers 58.00 56.50 3 8
3 Aaron, Destiny Fort Bend Hi 57.67 56.53 3 6
4 Brigance, LaGae Fort Bend Hi 57.10 58.10 2 4
5 Jackson, Natashia Spring DeKan 58.30 58.40 3 2
6 Hall, Rachel Houston Cypr 58.40 59.54 3 1
7 Thomas, Brandy Houston Lama 58.50 59.74 2
8 Pollard, Jada Spring 1:00.72 1:00.04 2
9 Parker, Onya Fort Bend Hi 58.76 1:00.50 1
10 Busari, Mariam Humble Atasc 1:03.20 1:03.07 3
11 Phillips, Leeah Klein Forest 1:00.38 1:03.45 1
12 Randle, Malaysha Spring 1:03.90 1
13 Combs, Jaderian Klein Forest 59.61 1:04.11 2
14 Senchel, Kenzie Humble Atasc 1:05.20 1:05.55 1
15 Bassey, Samuella Spring 1:05.59 3
16 Meyers, Destiny Klein Forest 1:05.94 3
17 Gilmore, Tiffany Klein 1:11.24 1
18 Robinson, Mia Klein 57.88 1:11.65 3
Women 800 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Stewart, Morgan Houston Jers 2:19.00 2:13.93 2 10
2 Lett, Taylor Klein 2:23.96 2:23.08 2 8
3 Cresser, Creshaun Houston Jers 2:28.00 2:24.93 1 6
4 Jayela, Slack Humble Atasc 2:28.10 2:26.93 3 4
5 Phillips, Leeah Klein Forest 2:33.29 2:28.72 2 2
6 Cormier Jordan, Erica Houston Cypr 2:28.00 2:28.78 2 1
7 Busari, Mariam Humble Atasc 2:30.05 2:32.07 1
8 Jeanminette, Victoria Humble Atasc 2:25.00 2:32.24 2
Women 1600 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Jeanminette, Victoria Humble Atasc 5:30.10 5:41.46 1 10
2 Perez, Jennifer Klein Forest 5:46.65 3 8
3 Fose, Blair Humble Atasc 5:48.63 2 6
4 Davis, Megan Tomball 5:45.00 5:49.30 1 4
5 Mallett, Akira Klein Forest 5:27.60 5:51.28 1 2
6 James, Jasmin Houston Jers 5:55.00 6:00.04 2 1
7 Spruill, Monique Houston Cypr 6:01.00 6:10.89 1
8 Intertas, Caela Houston Jers 6:00.00 6:12.99 2
9 Gilmour, Olivia Houston Jers 6:05.00 6:14.11 1
10 Sanchez, Sandra Klein Forest 6:19.68 3
11 Cormier Jordan, Erica Houston Cypr 6:30.00 6:32.73 2
12 Crider, Alyssa Spring 6:33.84 1
13 Rodriguez, Stephanie Houston MacA 6:51.51 1
14 Wells, Jaila Spring 6:51.53 2
Women 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Fose, Blair Humble Atasc 12:23.23 10
2 Mallett, Akira Klein Forest 12:25.72 12:49.00 8
3 Davis, Megan Tomball 13:00.00 13:04.73 6
4 Basa, Vanessa Houston Cypr 13:12.00 13:21.78 4
5 Intertas, Caela Houston Jers 12:45.00 13:25.53 2
6 Gilmour, Olivia Houston Jers 12:35.00 13:26.00 1
7 Crider, Alyssa Spring 13:28.64
8 Sanchez, Sandra Klein Forest 12:57.94 13:37.11
9 Ellington, Kennedy Spring Westf 12:35.00 13:39.42
10 Garza, Amanda Klein 13:43.40
11 Goodwin, Brooke Klein Forest 13:46.27
12 Nunez, Jacquelyne Houston MacA 14:37.74
13 Tran, Giang Spring Westf 14:38.08
Women 100 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Young, Milan Houston Lama 14.12 14.38 1 10
2 Carty, Janelle Fort Bend Hi 14.48 14.99 3 8
3 Campbell, Daphney Fort Bend Hi 15.20 15.26 2 6
4 Alomaja, Nakia Klein 15.08 15.28 3 4
5 Sanders, Carley Humble Atasc 14.95 15.29 3 2
6 Ochiam, Whitney Houston Cypr 14.30 15.43 3 1
7 Henderson, Eriana Spring Westf 15.85 15.56 1
8 Jackson, Deonzsha Spring Westf 18.72 15.88 2
9 Hill-Bess, Arbonay Spring DeKan 15.90 16.06 1
10 Hawkins, Birexus Fort Bend Hi 16.39 1
11 Fletcher, LeJanee Klein Forest 17.15 2
12 Leshi, Toni Houston Cypr 16.10 17.71 1
13 Dennis, Tiana Spring Westf 18.08 17.81 3
14 Shugart, Jordan Tomball 18.20 17.98 1
15 Adams, August Klein 18.52 2
16 Trail, Toni Tomball 18.00 19.20 2
17 Broadbent, Annie Klein 20.97 2
Women 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Campbell, Daphney Fort Bend Hi 43.62 44.76 2 10
2 Hawkins, Birexus Fort Bend Hi 45.08 1 8
3 Ochiam, Whitney Houston Cypr 44.20 46.10 2 6
4 Henderson, Eriana Spring Westf 45.86 46.73 1 4
5 Al-Tariq, Misshaki Spring DeKan 46.67 47.28 2 2
6 Carty, Janelle Fort Bend Hi 45.70 48.62 1 1
7 Dennis, Tiana Spring Westf 51.46 50.47 2
8 Leshi, Toni Houston Cypr 46.10 50.47 1
9 Jackson, Deonzsha Spring Westf 53.57 51.57 1
10 Hebert, Adeline Klein 52.05 2
11 Alomaja, Nakia Klein 45.09 52.46 1
12 Shugart, Jordan Tomball 50.00 53.57 2
13 Overshown, Arbre Klein Forest 53.84 2
14 Adams, August Klein 54.23 1
15 Fletcher, LeJanee Klein Forest 55.36 1
16 Trail, Toni Tomball 50.00 55.91 2
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Houston Cypress Springs 'A' 46.48 47.35 20
1) Hall, Rachel 2) Jordan, Kelsey
3) Sample, Essance 4) Samuels, Samiyah
2 Spring DeKaney 'A' 47.56 47.73 16
1) Hill-Bess, Arbonay 2) Elmore, Tia
3) Jackson, Natashia 4) Al-Tariq, Misshaki
3 Fort Bend Hightower 'A' 47.19 48.00 12
1) Glover, Demeesha 2) Aaron, Destiny
3) Slaughter, Shantelle 4) Aneke, Mitchelle
4 Klein Forest 'A' 49.71 50.27 8
1) Smither, Cayla 2) Meyers, Destiny
3) Smith, Tyler 4) Chisom, Elionne
5 Humble Atascocita 'A' 50.00 50.80 4
1) Lara, Frances 2) Meintzer, Geneva
3) Castillo, Ximena 4) Acevedo, Briana
6 Klein 'A' 50.00 53.22 2
1) Shepherd, McKenzie 2) Gordon, Ishia
3) Hanvey, Katlyn 4) Hebert, Adeline
Women 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Houston Cypress Springs 'A' 1:38.50 1:39.56 20
1) Keith, Nikesha 2) Sample, Essance
3) Sample, Trameceia 4) Samuels, Samiyah
2 Fort Bend Hightower 'A' 1:39.24 1:41.09 16
1) Smith, Jyria 2) Aneke, Mitchelle
3) Finley, Taylor 4) Blanks, Evette
3 Klein 'A' 1:41.00 1:41.84 12
1) Lett, Taylor 2) Robinson, Mia
3) Alomaja, Nakia 4) Nave, Imani
4 Klein Forest 'A' 1:46.57 1:46.90 8
1) Kendrick, Danesha 2) Brown, Dayja
3) Smither, Cayla 4) Smith, Tyler
5 Humble Atascocita 'A' 1:50.02 1:47.72 4
1) Castillo, Ximena 2) Sanders, Carley
3) Lara, Frances 4) Meintzer, Geneva
6 Spring 'A' 1:45.00 1:52.96 2
1) Fisher, Nia 2) Houston, Alayjah
3) Grant, Maresha 4) Gibson, Ashley
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Fort Bend Hightower 'A' 3:47.07 3:48.69 2 20
1) Aaron, Destiny 2) Brigance, LaGae
3) Campbell, Daphney 4) Blanks, Evette
2 Houston Jersey Village 'A' 4:00.00 3:53.04 2 16
1) Cresser, Creshaun 2) Jones, Teylor
3) Waller, Amberlyn 4) Stewart, Morgan
3 Houston Cypress Springs 'A' 3:50.00 3:54.39 1 12
1) Hall, Rachel 2) Mack, Ariah
3) Ochiam, Whitney 4) Jordan, Kelsey
4 Spring 'A' 4:03.00 4:05.94 2 8
1) Mallard, Aliyah 2) Pollard, Jada
3) Randle, Malaysha 4) Roby, Keveion
5 Spring DeKaney 'A' 4:00.00 4:10.94 1 4
1) Jackson, Natashia 2) Al-Tariq, Misshaki
3) Hennings, Quenesha 4) Hill-Bess, Arbonay
6 Humble Atascocita 'A' 4:10.00 4:14.20 2 2
1) Jayela, Slack 2) Meintzer, Geneva
3) Busari, Mariam 4) Sanders, Carley
7 Klein Forest 'A' 4:19.87 2
1) Kendrick, Danesha 2) Combs, Jaderian
3) Smith, Tyler 4) Phillips, Leeah
8 Klein 'A' 4:00.00 4:27.83 1
1) Lett, Taylor 2) Hanvey, Katlyn
3) Archie, Brianna 4) Robinson, Mia
Women High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brigance, LaGae Fort Bend Hi 5-02.00 5-02.00 10
2 Smither, Cayla Klein Forest 4-08.00 5-00.00 7
2 Pronko, Anna Klein 4-10.00 5-00.00 7
4 Cormier Jordan, Erica Houston Cypr 5-00.00 4-10.00 4
5 Berry, Ashley Klein 4-08.00 1.50
5 Meintzer, Geneva Humble Atasc 4-11.00 4-08.00 1.50
7 Busari, Mariam Humble Atasc 4-08.00 4-08.00
8 Edmond, Kiara Houston MacA 4-06.00
Women Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hanvey, Katlyn Klein 8-06.00 10
2 Sexton, Lizzy Tomball 8-00.00 8-06.00 8
3 Rusk, Hannah Klein 8-06.00 8-00.00 6
4 Woods, Samira Houston Cypr 9-06.00 7-00.00 4
Women Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Henderson, Eriana Spring Westf 17-11.00 17-01.00 10
2 Hebert, Adeline Klein 16-00.00 16-05.50 8
3 Jackson, Deonzsha Spring Westf 16-02.00 5
3 Ogwo, Valarie Fort Bend Hi 16-02.00 5
5 Betters, Jazmine Spring Westf 13-07.00 16-01.00 2
6 Slaughter, Shantelle Fort Bend Hi 16-00.50 1
7 Phillips, Leeah Klein Forest 15-07.00
8 Latham, Emily Klein Forest 17-02.00 15-05.50
9 Adams, August Klein 14-10.50
9 Castillo, Ximena Humble Atasc 14-10.50
11 Lara, Frances Humble Atasc 14-00.50
11 Gordon, Ishia Klein 14-00.50
Women Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mack, Ariah Houston Cypr 37-08.00 35-10.50 9
1 Slaughter, Shantelle Fort Bend Hi 36-11.00 35-10.50 9
3 Smither, Cayla Klein Forest 35-03.00 35-08.50 6
4 Ogwo, Valarie Fort Bend Hi 34-11.50 4
5 Smith, Sierra Houston Cypr 36-01.00 34-08.00 2
6 Hebert, Adeline Klein 33-06.00 34-04.00 1
7 Williams, Keishanae Klein Forest 31-08.75 33-07.25
8 Sanders, Carley Humble Atasc 32-08.00
9 Jackson, Deonzsha Spring Westf 31-07.50 32-06.00
10 Gordon, Ishia Klein 32-05.00 32-03.25
11 Adams, August Klein 32-00.50
12 Betters, Jazmine Spring Westf 32-05.50 31-06.75
13 Jayela, Slack Humble Atasc 31-07.00 31-00.50
14 Leshi, Toni Houston Cypr 34-05.00 29-02.25
Women Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Charles, Tyesha Spring 36-11.50 10
2 Price, Katreal Spring DeKan 34-00.00 35-05.00 8
3 Okeke, Happiness Klein 33-01.50 35-00.50 6
4 Orion, Gabrielle Klein 36-00.00 34-10.00 4
5 Arechiga, Madison Houston Jers 34-00.00 33-06.50 2
6 Daodu, Deborah Klein Forest 29-04.00 32-04.25 1
7 Westmoreland, Taylor Klein Forest 31-05.00 31-05.50
8 Amadi, Chiamaka Fort Bend Hi 27-09.50
9 Mosley, Mykalyn Klein Forest 27-01.50 27-02.25
10 Logan, Destiny Houston Cypr 30-00.00 26-07.50
Women Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Okeke, Happiness Klein 114-09 109-04 10
2 Arechiga, Madison Houston Jers 105-00 98-03 8
3 Eastland, Jasmyne Houston MacA 02-01.75 94-10 6
4 Westmoreland, Taylor Klein Forest 102-06 92-03 4
5 Price, Katreal Spring DeKan 92-08 90-06 2
6 Amadi, Chiamaka Fort Bend Hi 80-04 1
7 Mosley, Mykalyn Klein Forest 89-05 80-03
8 Daodu, Deborah Klein Forest 63-05 79-04
9 Logan, Destiny Houston Cypr 90-00 72-02
10 Orion, Gabrielle Klein 92-00 69-08
Men 100 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Rittenhouse, Aaron Spring 11.08 11.02 1 10
2 Tisdale, Akpaffiong Spring Westf 11.08 11.03 2 8
3 Cleveland, Tyrie Spring Westf 11.07 1 6
4 Cowart, Brandon Houston MacA 11.01 11.13 2 4
5 Pratt, DeAdrian Conroe 11.00 11.28 3 2
6 Holloman, Cordova Spring 11.44 11.28 2 1
7 Downs, Letaveous Spring Westf 11.01 11.38 2
8 Hays, Matt Klein 11.00 11.42 1
9 Evans, Jerald Conroe 11.48 1
10 Jones, Terry Spring DeKan 11.62 3
11 Mitchell, Tyric Spring DeKan 11.62 2
12 Jones, Chris Klein 11.68 3
13 Conrad, Austin Klein 11.40 11.73 2
14 Davis, Jessie Houston Yate 12.50 11.93 3
15 Reeves, Dylan Cleveland 11.70 12.02 3
16 Steels, Damien Houston Yate 12.30 12.22 1
17 Cleveland, Javionte Houston MacA 12.29 1
18 McPherson, Jared Houston Yate 12.32 1
19 McCarty, Darrin Cleveland 11.80 12.83 2
-- Sykes, W. Spring 10.94 DQ 3
Men 200 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lang, Michael Van Conroe 22.00 22.40 2 10
2 Cleveland, Tyrie Spring Westf 23.11 22.42 2 8
3 Pouncey, Eric Spring Westf 22.10 22.47 1 6
4 Glenn, Cregan Spring DeKan 23.52 3 4
5 Roaches, Chris Klein 23.14 23.60 1 2
6 Evans, Jerald Conroe 22.00 23.66 2 1
7 Rector, Jeff Spring Westf 23.71 2
8 Burton, Ja'Marcus Cleveland 23.89 1
9 Reeves, Dylan Cleveland 25.00 23.92 3
10 Sneed, Diante Spring 23.97 3
11 Petty, Taylor Klein 21.80 24.09 1
12 Knott, Jaevin Klein 24.75 3
13 Steels, Damien Houston Yate 26.40 24.79 1
14 Russ, David Spring 25.06 2
15 Davis, Jessie Houston Yate 23.50 25.12 3
16 Bogany, Waylon Cleveland 26.50 26.14 2
17 McPherson, Jared Houston Yate 26.34 3
Men 400 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Jones, Chase Klein 51.00 50.79 3 10
2 Turbin, Stephon Klein 51.00 51.48 2 8
3 Burton, Ja'Marcus Cleveland 52.00 52.20 2 6
4 Mitchell, Joshua Spring DeKan 51.00 53.11 3 4
5 Brisco, Kyle Conroe 53.37 1 2
6 Davis, Cody Spring 52.99 54.22 1 1
7 Davis, Jessie Houston Yate 55.70 54.47 1
8 Mandujano, Jorge Conroe 54.49 3
9 Jackson, Deshawn Spring DeKan 54.03 54.57 1
10 Brown, David Conroe 53.00 55.05 2
11 Martin, Malik Spring 55.18 3
12 Myers, Montana Spring DeKan 56.15 55.32 2
13 Wilson, L.C. Houston Yate 53.20 55.41 1
14 Knott, Jaevin Klein 56.23 1
15 Stiggers, Marcus Spring 56.57 2
16 Bigley, Kaleb Tomball 56.59 2
17 McPherson, Jared Houston Yate 56.80 1:00.23 3
Men 800 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Baptiste, Dominic Klein 2:01.00 1:58.70 2 10
2 Pineda, Abraham Houston MacA 2:02.27 1 8
3 Marshall, Caleb Conroe 2:05.84 2 6
4 Pena, Andrew Houston MacA 2:07.03 2 4
5 Trexler, Gage Klein 2:08.43 2:07.38 1 2
6 Garcia, Eulises Houston MacA 2:09.93 1 1
7 Wilson, L.C. Houston Yate 2:06.82 2:11.18 1
8 Sims, Jalen Houston Yate 2:12.00 2:12.00 1
Men 1600 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Yanez, Luis Houston MacA 4:47.28 2 10
2 Gonzalez, Lucas Houston MacA 4:49.72 2 8
3 Jones, Patrick Spring DeKan 4:58.96 4:52.80 1 6
4 Pickett, Caleb Klein 4:50.00 4:54.70 2 4
5 Burgos, Eduardo Houston MacA 4:56.01 2 2
6 Garcia-Carrasro, Ricardo Klein 4:55.00 5:08.68 1 1
7 Stroud, Blake Klein 4:49.00 5:09.12 1
8 Easton, Will Tomball 5:16.44 1
9 George, Chad Spring 5:02.97 5:21.82 1
10 Plata, Heber Spring 5:32.00 5:22.27 2
11 Beacham, Joshua Tomball 5:37.55 2
12 Walker, Ewan Tomball 5:12.00 5:46.02 1
13 Galvan, DeMarcus Spring 6:08.46 1
Men 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hernandez, Francisco Houston MacA 10:14.82 10
2 Solorio, Santiago Houston MacA 10:34.51 8
3 Garcia-Carrasro, Ricardo Klein 11:00.00 10:45.94 6
4 Villereal, Gerardo Houston MacA 10:50.13 4
5 Jones, Patrick Spring DeKan 11:00.62 2
6 Walker, Ewan Tomball 11:00.67 1
7 Stroud, Blake Klein 11:09.80
8 Easton, Will Tomball 11:20.47
9 Tonche, Eddie Klein 10:33.69 11:26.18
10 Beacham, Joshua Tomball 12:00.05
11 Martin, Malik Spring 12:04.40
12 Jones, Torean Spring Westf 12:06.22
13 Damigan, Christian Spring 12:15.96
Men 110 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Franklin, Anthony Houston Yate 15.30 15.64 1 10
2 Wade, Cameron Klein 15.80 16.15 2 8
3 Bledsoe, Joshua Spring DeKan 14.84 16.19 2 6
4 Richardson, Erik Spring DeKan 16.20 16.35 1 4
5 Anderson, Will Klein 15.40 16.43 1 2
6 Phelps, AJ Tomball 17.12 2 1
7 Mayers, Keshawn Spring DeKan 18.05 1
8 Jones, Brandon Cleveland 17.90 18.18 1
9 Edwards, Jonathan Tomball 18.80 1
10 Harris, Jaire Houston Yate 17.60 22.08 2
Men 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Franklin, Anthony Houston Yate 39.01 40.93 1 10
2 Crowley, Alex Klein 42.11 42.47 2 8
3 Richardson, Erik Spring DeKan 42.94 2 6
4 Anderson, Chris Conroe 46.00 43.90 1 4
5 Mayers, Keshawn Spring DeKan 45.24 1 2
6 Jones, Brandon Cleveland 44.50 46.02 1 1
7 Anderson, Will Klein 42.70 46.09 2
8 Edwards, Jonathan Tomball 47.41 1
9 Harris, Jaire Houston Yate 46.50 54.45 2
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Spring 'A' 41.64 42.68 20
1) McDonald, Sanchez 2) Sykes, W.
3) Alexander, Dion 4) Rittenhouse, Aaron
2 Klein 'A' 43.50 44.03 16
1) Howard, Chris 2) Petty, Taylor
3) Solomom, Tywon 4)
Men 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Conroe 'A' 1:30.28 1:31.71 20
1) Pratt, DeAdrian 2) Rollins, Devon
3) Fleming, John 4) Lang, Michael Van
2 Houston MacArthur 'A' 1:30.20 1:33.56 16
1) Mayes, Xavier 2) Jackson, Dadrien
3) Cleveland, Javionte 4) Cowart, Brandon
3 Spring DeKaney 'A' 1:28.98 1:33.70 12
1) Weathers, J'Bril 2) Doe, Dellanior
3) Jones, Terry 4) Glenn, Cregan
4 Klein 'A' 1:33.00 1:38.28 8
1) Petty, Taylor 2) Solomom, Tywon
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Conroe 'A' 3:29.00 3:26.63 20
1) Rollins, Devon 2) Fleming, John
3) Brisco, Kyle 4) Lang, Michael Van
2 Klein 'A' 3:26.00 3:26.90 16
1) Jones, Chase 2) Baptiste, Dominic
3) Trexler, Gage 4) Turbin, Stephon
3 Spring DeKaney 'A' 3:25.57 3:34.59 12
1) Weathers, J'Bril 2) Doe, Dellanior
3) Mitchell, Joshua 4) Jackson, Deshawn
4 Houston MacArthur 'A' 3:29.33 3:37.02 8
1) Jackson, Dadrien 2) Howard, Jontrae
3) Mayes, Xavier 4) Price, Miquel
5 Spring 'A' 3:29.68 3:37.67 4
1) Sykes, W. 2) Damigan, Christian
3) Rittenhouse, Aaron 4) Martin, Malik
6 Houston Yates 'A' 3:25.13 3:39.53 2
1) Franklin, Anthony 2) Suber, Michael
3) Sims, Jalen 4) Wilson, L.C.
Men High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Gowing, Colin Klein 5-10.00 6-04.00 10
2 Jones, Chase Klein 6-00.00 6-02.00 8
3 Micheaux, Sean Conroe 6-00.00 6
4 Oreke, Daniel Klein 5-10.00 4
5 Franklin, Anthony Houston Yate 5-08.00 5-08.00 2
Men Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stafford, Tyler Tomball 13-00.00 10
2 Uhle, Kenneth Tomball 12-06.00 12-00.00 7
2 Norris, James Cleveland 10-00.00 12-00.00 7
4 Jones, Chris Klein 11-00.00 4
Men Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Downs, Letaveous Spring Westf 22-05.00 21-10.00 10
2 Phelps, AJ Tomball 21-02.00 21-00.00 8
3 Franklin, Anthony Houston Yate 17-03.50 20-03.00 6
4 Rittenhouse, Aaron Spring 20-01.00 4
5 Pratt, DeAdrian Conroe 19-10.00 1.50
5 Cleveland, Tyrie Spring Westf 19-10.00 1.50
7 Flory, Chase Klein 19-05.00 19-04.00
7 Davis, Kenneth Spring 20-02.00 19-04.00
9 Rector, Jeff Spring Westf 19-02.00
10 Harris, Jaire Houston Yate 15-02.00 17-01.00
11 ford, con Conroe 16-10.00
12 Matthew, Con Conroe 16-04.50
Men Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Phelps, AJ Tomball 41-09.00 10
2 Flory, Chase Klein 41-08.00 41-03.75 8
3 Young, Daniel Spring Westf 40-11.00 40-10.75 6
4 Davis, Kenneth Spring 42-06.00 40-10.00 4
5 ford, con Conroe 36-06.50 2
6 Davis, Jessie Houston Yate 38-06.00 35-06.50 1
7 abe, con Conroe 34-02.75
8 Jefferson, Daylon Conroe 33-04.75
Men Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jones, Tony Spring Westf 47-02.00 46-06.75 10
2 Ritchey, Matt Klein 45-08.50 8
3 Gowing, Brody Klein 49-00.50 45-03.50 6
4 Opara, Austin Spring Westf 43-07.50 4
5 Montgomery, Devien Spring 42-04.00 41-09.50 2
6 Davis, Joey Spring 44-00.00 41-07.00 1
7 Cooper, Jalan Spring 40-09.00
8 Champion, Dakavion Spring DeKan 40-07.50
9 Lloyd, Darius Conroe 40-00.25
10 Ingram, Dalvin Houston Yate 39-11.00 37-10.50
11 Jones, Fordale Spring DeKan 37-05.00
12 Taylor, Vaughn Conroe 36-11.50
13 Steels, Damien Houston Yate 28-05.75
Men Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Gowing, Brody Klein 176-04 153-06 10
2 Opara, Austin Spring Westf 138-06 8
3 Ritchey, Matt Klein 138-00 6
4 Nix, Ronnie Conroe 125-04 4
5 McWashington, Justin Conroe 121-00 2
6 Jones, Tony Spring Westf 122-01 118-01 1
7 Davis, Joey Spring 135-00 117-04
8 Ingram, Dalvin Houston Yate 135-04 116-07
9 Taylor, Vaughn Conroe 111-01
10 Champion, Dakavion Spring DeKan 103-00
11 Jones, Fordale Spring DeKan 102-00
12 Davilla, Cory Spring 95-01
13 Musick, Ben Spring 89-11
14 Steels, Damien Houston Yate 66-06
Like·Comment·Share·E-mail·43978 views
|